Collection: CLAY EARRINGS
No pair of earrings are the same! Due to their handmade quality, each pair may vary slightly in color or size. Each unique and one of a kind. Every jewelry finding is made out of hypoallergenic golden or stainless steel.
Each pair needs to be handled with care, try to limit interactions with water and any hairsprays, oils or perfumes. Store in a cool, dry place until you're ready to wear them again! To clean, gently wipe with a damp cloth. Makeup stains and dirt can be gently removed with a Q-tip and rubbing alcohol. Due to material being clay and handmade there may be some differences in pieces.
-
Sold out
Apricot moon
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Sold out
Arch beach resin earrings
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Sold out
Baby pink dried sunflowers
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Lavender dried sunflowers
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cute floral fox
Regular price $18.00 USDRegular priceUnit price / per -
School studs
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Red santa bow studs
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Clay glitter bows
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
Pumpkin cream pies
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
Pink champagne Snowflakes
Regular price $14.00 USDRegular priceUnit price / per -
Christmas tree wrapped in a bow
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
Red santa bow
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
Fall leaves, clay earrings
Regular price $14.00 USDRegular priceUnit price / per -
Burnt orange floral clay earrings
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Sage green floral clay earrings
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Sold out
Woodsie ghost
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per$18.00 USDSale price $12.00 USDSold out -
Pencil studs
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / per -
An apple a day
Regular price From $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
Beach dangles
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per